2019-09-19 Swedish Open 2019 - Warm Up 54 spelare

Omgång 1 till 5

Manouchehr Parchami-Araghi
Bye  

Matt Reklaitis (USA)
Mårten Howe

Tilman Söhnchen (GER)
Bye  

Henri Virta
Sven-Olav Norén

Mikael Westerlund
Nick Blasier (USA)

Patrick Kimari
Richard Biddle (UK)

Mike Grabsky (UK)
Alain Babillon (FRA)

Roland Sahlén
Bye  

Tobias Schön
Niklas Westin

Adler Suhr NOR
Jakob Karlsson

David Asplund
Ergin Ahmet (UK)

Eric McAlpine (UK)
Claes Dahlström

Tim Line (UK)
Linda Sjörin

Michael Löfblad
Bye  

Joakim Roggentin
Johan Norberg

Tamara  Verdi
Carter Mattig (USA)

Karl  Wassholm
Rune Faerevåg (NOR)

Abdul Barakat (KUW)
Bye  

Conny Eriksson
Bye  

Tim Parfitt (UK)
Gustav Haby

Jamshid Arani
Mikael Nilsson

Fredrik Carlsson
Bye  

Mattias Stahberg
Bye  

Mohamad Badiei
Marcus Ekholm

Lena Sahlen
Karl Frogner (NOR)

Ralf Jonas (GER)
Stefan Hörbing

Bernhard Winkelhaus (GER)
Laila Leonhardt

Mislav Kovacic (CRO)
Bye  

Anette Mädjé
Bye  

Giorgio Castellano (ITA)
Michihito Kageyama (JAP)

Simon Bertilsson
Tommy Berggren

Joachim Lindgren
Konrad Fröschl

Omgång 2 till 5

Manouchehr Parchami-Araghi
Mårten Howe

Tilman Söhnchen (GER)
Sven-Olav Norén

Nick Blasier (USA)
Richard Biddle (UK)

Alain Babillon (FRA)
Roland Sahlén

Niklas Westin
Jakob Karlsson

David Asplund
Claes Dahlström

Linda Sjörin
Michael Löfblad

Joakim Roggentin
Carter Mattig (USA)

Rune Faerevåg (NOR)
Abdul Barakat (KUW)

Conny Eriksson
Tim Parfitt (UK)

Jamshid Arani
Fredrik Carlsson

Mattias Stahberg
Mohamad Badiei

Karl Frogner (NOR)
Stefan Hörbing

Laila Leonhardt
Mislav Kovacic (CRO)

Anette Mädjé
Michihito Kageyama (JAP)

Simon Bertilsson
Joachim Lindgren

Omgång 3 till 5

Mårten Howe
Tilman Söhnchen (GER)

Richard Biddle (UK)
Alain Babillon (FRA)

Niklas Westin
Claes Dahlström

Michael Löfblad
Carter Mattig (USA)

Rune Faerevåg (NOR)
Conny Eriksson

Fredrik Carlsson
Mattias Stahberg

Karl Frogner (NOR)
Laila Leonhardt

Anette Mädjé
Simon Bertilsson

Omgång 4 till 5

Mårten Howe
Alain Babillon (FRA)

Claes Dahlström
Carter Mattig (USA)

Rune Faerevåg (NOR)
Mattias Stahberg

Karl Frogner (NOR)
Anette Mädjé

Semifinal till 5

Mårten Howe
Claes Dahlström

Rune Faerevåg (NOR)
Karl Frogner (NOR)

Final till 5

Claes Dahlström
Rune Faerevåg (NOR)

Segrare

Rune Faerevåg (NOR)